Pilarisalin sankarit ja nappivarkaat
Kirjajulkkarit, Risto Vuorimiehen valokuvanäyttelyn avajaiset ja keskustelupaneeli 1970-luvun Stadista ja pultsareista.
Keskustelemassa edesmenneen setänsä Leif Lassfolk-Winnsbergerin kirjoittaman tarinan kirjaksi toimittanut toimittaja Crista Lassfolk-Feodoroff, valokuvaaja Risto Vuorimies, Stadin Slangi ry:n Ata Hautamäki, Esko Vepsä ja Torsti Lehtinen, sekä pulilogi Jiri Keronen. Keskustelua vetää toimittaja ja Stadin Kundi vuosimallia 2010 Peter Nyman.
Pilarisalin sankarit ja nappikauppiaat-kirjaa myydään tilaisuudessa omakustannehintaan 10 euroa/kpl. Ei ennakkotilauksia.
Tilaisuus siirretään, jos koronatilanne sitä edellyttää.
*
THL:n ohjeistuksen mukaisesti toivomme nimen ja yhteystiedon osallistujista, mahdollisen tartuntajäljityksen helpottamiseksi. Yhteystiedon voi jättää paikan päällä tapahtumassa.
Tapahtumatila Kupolisalissa on käsienpesu- ja käsidesi-pisteet, katsomossa huomioidaan turvavälit.
Huomioittehan että julkiseen tilaan / tapahtumaan, jossa on muita henkilöitä samanaikaisesti paikalla, ei saa tulla jos on mitään sairastumiseen viittaavia oireita.
*
Kallion kirjasto
Viides linja 11
00530 Helsinki
09 310 850 53
https://www.facebook.com/events/658126651490663/
Kupolisali (1. krs) (Kallion kirjasto)
10.9.2020 klo 18.00 - 19.30
30
13